19 blogipostituse kirjutamise ideed

19 blogipostituse kirjutamise ideed

Kui oled alles alustanud blogiartiklite kirjutamisega, siis on sul postituste ideede nimekiri pikk ja pigem on küsimus selles, kust leida aega, et kõik need tekstid valmis kirjutada? Vähemalt minul oli nii ja on siiani!

Kuid ühel päeval võid sa leida end hoopis olukorrast, kus kõik head ideed on otsa saanud ja oled hoopiski situatsioonis, kui pead hakkama teemasid „pastakast välja imema”, sest ideid enam ei ole ja tundub, et kõik on juba konkurentide poolt kajastatud.

Kas jätad kirjutamata? Sinu kliendid ootavad järgmist postitust ja nad on harjunud sinult järjepidevalt kasulikke artikleid saama.

Samuti sa ei soovi, et sinu postitusgraafikul puudub järjepidevus. Pole hullu, me kõik oleme mingil hetkel  inspiratsioonikriisiks olnud.

Kuidas iganes seda nimetada, on üks asi selge: sul on vaja uusi blogipostituste ideid. Siin artiklis on välja toodud 19 strateegiat, mis aitavad sul leida rohkem ideid ning täita oma blogi kasuliku ja hariva sisuga.

 

1. Loe suurepärast raamatut

Väärt kirjandus sisaldab alati palju inspireerivat infot, samuti tasub lugeda uuringuid ja isegi anekdoote, mida saate kasutada uute blogipostituste ideede ajurünnakuks.

Selle taktika kasutamiseks on lihtne viis läheneda näiteks sisukorra abil ja iga peatüki pealkirja uue blogipostitusena kasutada.

 

2. Vaata vana sisu üle 

Kui oled mõnda aega bloginud, võid oma veebilehel kajastada populaarsete postituste loendit. Näiteks, „VA blogi 2017. aasta populaarseimate postituste TOP 5.

Statistikat selle kohta saad Google Analyticsist ja koosta neist parimate postituste nimekiri. Näiteks kuu loetumad blogid, aasta loetumad blogid vms. Sisu taaskasutamine on täiesti omal kohal.

 

3. Kasuta Google’i soovitusi

Kindlasti tead, kuidas Google soovitab otsingupäringu sisestamisel sõnu ja lauseid? Sisesta oma sõna või fraas ja kasuta soovitusi blogipostituste ideede esitamiseks: virtuaalassistent ja juba peale kolme tähe tippimist hakkab Goolge pakkuma enim otsitud sõnu ja fraase. Siin muidugi peab silmas pidama, et sinu enda arvutis võib see info korduvkasutatavate sõnade või fraaside puhul olla ekslik. Tead ju isegi, et Google mäletab kõike.      

 

4. Loe uudiseid 

Tee lugusid uudistest, mis mõjutavad otseselt ka sinu lugejaid. Või lähene kaudselt, leides populaarsed uudistegevused väljaspool oma valdkonda ja kirjutades selle kohta, kuidas see võiks sinu jälgijaid kõnetada.

 

5. Tööta kusagil mujal 

Mõned kohad lihtsalt on inspireerivamad kui teised. Sellepärast ma armastangi ühiskontoreid (leiad loomingulisi inimesi ja ideid). Sama head kohad on ka õdusad ja inspireerivad kohvikud. Aga miks mitte minna isegi nii lihtsasse kohta, nagu parki või raamatukokku.     

 

6. Avasta Quora 

Quora on suurepärane keskkond, täis inimesi, kes esitavad küsimusi ja vastavad neile. Saad jälgida huvisid, mis on seotud sinu valdkonnaga, ning kui vajad uusi ideid blogipostituse saamiseks, vaata voogu ja otsi küsimusi või vastuseid, mis võivad sinu jälgijaskonnale huvi pakkuda. Veebilehe üks vaheleht tõmbab automaatselt alla seotud Quora-küsimuste loendi, andes palju ideid selle kohta, millist infot inimesed otsivad ja küsivad.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

allikas: virtuaalassistent.ee

 

7. Märksõnade uurimine 

Tugevad märksõnad on blogipostituste nurgakivi, mis muudab need ideaalse ajurünnaku tööriistaks. Otsi regulaarselt uusi märksõnu. Mõned tööriistad, mida märksõnadega töötamiseks kasutada, on Google’i märksõnade plaanija ehk KeywordPlanner, SEMrush ja BuzzSumo.

 

8. Koosta märksõnakaart 

Alusta suurte ideede või üldiste märksõnadega (nt internetiturundus). Seejärel jaga see väiksemateks osadeks (nt sisuturundus, sotsiaalmeedia, PPC, SEO jne.). Jätka täpsemate andmetega, mis võivad pakkuda sulle huvitavaid teemasid, mis annavad materjali suurepäraste postituste jaoks.

Kasuta selleks MindMup tööriistu, mis toimivad nii arvutis kui ka telefonis.

 

9. Kasuta ideede generaatorit 

On loodud palju erinevaid blogiteema generaatorid. Minu lemmik on näiteks see rakendus – https://www.portent.com/tools/title-maker Järgmine blogipostitus tuleb teemal Instagram Story ja huvitava pealkirja valin siit:

allikas: virtuaalassistent.ee

 

10. Vead ja õppimine 

Tee nimekiri väljakutsetest, vigadest ja ebaõnnestumistest, mida oled kogenud. Võimalik, et sinu lugejad seisavad silmitsi sarnaste olukordadega ja vajavad konkreetseid lahendusi, mida saad oma kogemustest pakkuda. See on ideaalne võimalus kasulikku ja huvitavat sisu luua, sest inimestele meeldib lugeda teiste ebaõnnestumistest, et ise neid vältida.

 

11. Kasuta ajurünnakute arvutustabelit 

Hubspotil on ajurünnakute arvutustabel, mis lisab protsessile natuke struktuuri. See on visuaalne, üksikasjalik viis üldiste teemade põhjal ideid genereerida.  

 

12. Kirjuta oma ideed üles 

Parimad ideed näivad olevat just need, mille nimel pole tehtud suuri pingutusi. Kasuta arvutis ja telefonis ideede üleskirjutamise rakendusi ning vaata neid aeg-ajalt ja leia sealt teemasid, millest blogisse kirjutada. Kui ideede üleskirjutamine on sulle harjumuseks saanud, võid leida, et need tulevad palju lihtsamini. Proovi! Kasuta ka sellist lihtsat rakendust nagu Google Keep.

 

13. Vaata teiste blogide kommentaare 

Loe teiste blogide kommentaare ja vaata, mida inimesed küsivad. Need küsimused võivad aidata leida suurepäraseid ideid sinu uue blogi postituse jaoks.

 

14. Analüüsi konkurente 

Loe konkurentide loodud sisu. Alusta kõige populaarsemate postituste jaotisest või kasutada ühte paljudest tööriistadest veebis, mis muudavad info analüüsimise veelgi lihtsamaks. Analüüsige postitusteemasid ja nende suhtelist populaarsust. Seejärel otsige võimalusi teemade laiendamiseks.

 

allikas: virtuaalassistent.ee

 

15. Võta vastu väljakutse 

Kirjutada üles 50 uut blogiteemat. Võta sõnad ja loo pealkirjad, mis on seotud sinu tegevusvaldkonnaga – ära lõpeta enne, kui sul on 50 võimalust kirja pandud. Võid ka 50 asemel muu numbri endale väljakutseks esitada.  Kui nimekiri täis, siis hakka välja praakima need mis ei meeldi, kuniks jääb järgi 10 head ideed ning tee ka omakorda list 10-st halvast ideest. Miks? Sest tegelikult kui nüüd neile kümnele halvale ideele peale  vaadata, siis äkki on hoopis need just head ideed? Esmapilgul võib see tunduda raske, ent kui oled rea peale saanud, peaksid ideed üsna vabalt voolama hakkama. 50 teema üleskirjutamine võib üksjagu aega võtta, ning kõik ei pruugi eetrikõlbulikud olla, kuid usu – sinu suurepärane idee või ideed on seal olemas. Aja efektiivsuse kohapealt tee seda harjutust rongis, bussis, trammis vms. kohas, kus nagunii millegi muu kasulikuga tegeleda ei saa.

 

16.Tee kirjutamise ajal märkmeid 

Kui postitust kirjutad, on kerge teemast kõrvale kalduda ja hakata jutustama millestki muust. Enne rappajooksnud postituse kustutamist tee märkmeid selle kohta, mida olete juba kirjutanud. Tule hiljem tagasi ja tee sellest ideest/kõrvalekaldumisest uus postitus või kirjuta see Google Keep´i üles.

 

17. Intervjueeri oma sihtrühma 

Parim sisu aitab sinu lugejaid harida. Kasuta oma ülesannete, küsimuste ja teadmiste avastamiseks intervjuud. See pole mitte ainult suurepärane blogiteemade valik, vaid ka sinu jälgijaskonnaga suhtlemine, mis tugevdab sidet sinu ja su sihtrühma vahel. See on ka üks päris põnev viis, ise ei ole jõudnud veel seda rakendada, kuid lisasin oma 2019. aasta tegevuste listi.

 

18. Osale oma valdkonna konverentsidel 

Osale oma valdkonna konverentsidel, koolitustel, seminaridel, aruteludel või töötubades. Õpi ekspertidelt, kes jagavad oma mõtteid ja annavad mõne suurepärase uue vaatenurga. See on üks parimaid kohti uute ideede saamiseks.

 

19. Kasuta Google’i märguandeid

Loo Google Alerts märguanne märksõnadele, mis on sinu tegevusvaldkonnaga seotud, et otsingumootori tippnimed oleksid kohe sinu postkastis. Sirvi need läbi ja vaata, kas mingi teema paneb mõtte liikuma.     

allikas: virtuaalassistent.ee

 

Loodan, et sellest oli kasu ja said siit vähemalt ühe blogipostituse idee. Kui sul on aga veelgi paremaid blogipostituste ideede nippe, mida sooviksid siia loetellu lisada, siis kirjuta mulle?!  Jane@virtuaalassistent.ee