Kes on virtuaalne assistent ja mis teenuseid ta pakub


Kes on virtuaalne assistent

Kes on virtuaalne assistent ja mis teenuseid ta pakub


Virtuaalne assistent osutab samu teenuseid nagu ettevõtetes töötavad assistendid, juhiabid või sekretärid. Virtuaalassistent teeb ära sinu rutiinse kontoritöö ja ajab sinu firma asju, ilma et peaksid töötaja palgale võtma. Ettevõtjana hoiad tööjõukuludelt kokku, kuna maksad vaid tehtud töötundide eest.

Järjest rohkem kvalifitseeritud töötajaid loobub palgatööst ja alustab töötamist ettevõtjana. Töötamine teenusepakkujana mitme tööandja jaoks annab võimaluse oma tööülesandeid ise valida ning tööaega paremini planeerida, aga toob kaasa ka uued vajadused. Kui oled väikeettevõtja ja tunned vajadust assistendi abi järele, siis võib sobivaks lahenduseks olla virtuaalse assistendi palkamine.

Hoiad kuludelt kokku

Virtuaalne assistent osutab juhiabi-, assistendi- ja sekretäriteenuseid oma kontorist. Sinu partneriks on samuti väikeettevõtja, kellele maksad vaid kokku lepitud tööde ja tehtud töötundide eest. Nii ei pea sa töötajat palkama ning hoiad kokku tööjõukulude ja töökoha loomise arvelt, samuti ei ole tarvis töötajat motiveerida ega koolitada.

Millal võiksid kaaluda virtuaalse assistendi palkamist

 • tahad keskenduda oma põhitööle ja jätta rutiinse asjaajamise kellegi teise vastutada;
 • puudub vajadus või eelarve täiskoormusega assistendi palkamiseks;
 • konkreetset tööd pole tingimata tarvis teha sinu kontoris;
 • vajad projektipõhist abi;
 • tööd on hooajaliselt rohkem;
 • otsid kiiret asendust oma töötajale;
 • loobusid palgatööst, aga oled harjunud sekretäri abiga.

Kuidas toimib koostöö virtuaalse assistendiga

Virtuaalassistent on teenusepakkuja, kelle palkad allhankijana ja kes töötab oma kontorist. Vajadusel saate regulaarselt kokku, kuid igapäevane koostöö ja asjaajamine käib e-maili, telefoni, Skype’i jt digikanalite kaudu.

Virtuaalassistent osutab assistenditeenuseid samaaegselt mitmele erinevale tööandjale, kes vajavad assistendi abi teatud töölõikudes, kuid kellel puudub vajadus täiskohaga töötaja järele. Sa ei pea muretsema selle pärast, kas sinu ettevõtte asjad õigeaegselt valmis saavad. Virtuaalassistent peab lubadustest ja tähtaegadest alati kinni ning annab sulle jooksvalt teada, kui töö teostamisel tekib takistusi.

Virtuaalassistendi teenused

Virtuaalne assistent pakub dokumendi- ja infohaldusteenuseid, näiteks dokumentide vormistamine, andmete sisestamine, lepingute haldamine, töö infoallikatega jmt. Ta aitab asjaajamisel: haldab kliendisuhteid, korraldab üritusi ja komandeeringuid, tellib materjale ja peab hinnaläbirääkimisi. Virtuaalassistent osutab ka müügisekretäri tööd, olles Sinu ettevõtte kontaktisikuks. Ta aitab uusi kliente leida, vormistab tellimusi, valmistab lepinguid ette, koostab arveid, korrastab andmebaase ja jälgib laekumisi. Virtuaalassistent aitab ka läbirääkimistel meediapartneritega ning monitoorib vajadusel nii ettevõtte kui konkurentidega seotud meediakajastusi.

Täpsemad teenused lepitakse virtuaalassistendiga kokku ettevõtte vajadustest lähtuvalt. Siin blogiartikklis on loetletud 21 võimalikku teenust, mida delegeerida.

Virtuaalne assistent on sulle kasulik, sest

 • oled efektiivsem – paberitöö ja asjaajamine korraldatakse sinu eest ära;
 • saad pühenduda oma põhitööle;
 • vabaned värbamisest, võites aega ja raha;
 • ära jäävad uue töötaja palkamisega kaasnevad riskid ja kulud;
 • sa ei pea looma töötajale motivatsioonipakette, ostma koolitusi;
 • kulutad vähem töövahenditele ja kontoripinnale;
 • maksad ainult tehtud töötundide eest.

Virtuaalne assistent on parim lahendus elustiili- ja mikroettevõtjatele.

Virtuaalassistendi klientideks on eelkõige elustiiliettevõtted, mikro- ja väikeettevõtjaid, aga ka keskmise suurusega ettevõtted ja eraisikud. Väärtustame personaalset lähenemist ning väga kiiret klienditeenindust.

Võta ühendust ja küsi lisainfot.