Kümme vidinat sujuvamaks kaugtöötamiseks

Kümme vidinat sujuvamaks kaugtöötamiseks

Kümme vidinat sujuvamaks kaugtöötamiseks

Liiga sageli kipume tehnoloogia puhul keskenduma suurejoonelisele innovatsioonile, unustades uudsete rakenduste väikesed ent igapäevases elus väga kasulikud jooksvad pisiarendused.  Allpool toome välja neist mõned, mis aitavad kaugtööd veidi sujuvamaks muuta.

 

KOHTUMISNUPP

Kui iga tehnoloogiahiid arendas ja reklaamis oma videokoosolekurakendust, õpetas Apple oma kalendrirakendusele selgeks sinna märgitud videokoosolekute äratundmise ja lisas päevakavavaatesse käepärase kohtumisega liitumise nupu. Kui üks koosolek toimub Zoomis ja järgmine Teamsis ja nii edasi päev läbi, teeb mistahes koosolekukeskkonnaga ühe nupulevajutusega liitumise võimalus elu pehmelt öeldes mõnusaks. 

 

VEEBIKAAMERA

 

Kuna pandeemia algusaegadel oli näiteks Logitechi häid veebikaameraid hankida peaaegu võimatu, saabus pidu koopiatootjate õuele, kuid mitte ainult. Ka nutifonist saab NeuralCam Live’i või DroidCami rakendusega teha suurepärase veebikaamera. Muidugi tuleb siinkohal kasuks statiivi või mõne muu sobiva kinnitussüsteemi hankimine. Ja kui küsida, miks mitte rahulduda sülearvuti kaameraga, siis vastus kõlab lihtsalt – kaameral ja kaameral on kvaliteedivahe. 

 

VALGUSTUS

 

Et näha videokoosolekutel hea välja, piisab kammitud peast ja puhtast pluusiesisest, sest valgustusega seotud küsimused lahendab Zoom ise. Tuleb minna  Zoomi menüüsse ja klõpsata märkeruudule „Kohanda vähese valguse jaoks”, mispeale teeb programm ise ära valgustaja  töö.

 

PEREKELL

 

Kellel on kodukontoris peale oma töö hallata ka “laste haridusjuhtimise valdkond”, selle jaoks on Google välja mõelnud perekella rakenduse. See annab võimaluse ajastada korduvaid teateid Google’i assistendiga seotud seadmetesse, näiteks Nesti kõlaris ja Nest Hub Maxi nutiekraanile. Nii pole tarvis tööd katkestada, et tuletada lapsele meelde viie minuti pärast algavat koolitundi. Ja tema hommikuse äratuskella saab ka panna perekella rakendusega plärisema. Perekella saab seadistada rakenduses Google Home. Klõpsake oma profiilipildil, assistendi seadetel ja perekella funktsioonil.

 

REISIMINE LIIKUMATA

 

Microsoft plaanib tänavu lisada oma Teamsi tarkvarale funktsiooni „virtuaalne edasi-tagasi sõitmine”. Asja mõte on taastekitada tööle sõitmise meeleolu, kui autos või ühistranspordis sai päeva ülesanded või eesootava tähtsa kohtumise oma peas ette ja järgi läbi mõelda.

 

PILK EKRAANIST EEMALE

 

Kui kontoris on keegi alati segamas, mistõttu tuleb pidevalt tõsta ekraanilt pilku, siis kodus võib unustada end silmitsema ekraani tundide kaupa. Silmi aitab säästa Working Den. Avades rakenduse koduleht netilehitseja vahekaardil ja lubades saata teavitusi, saadab Working Den iga kahekümne minuti järel teate, et aeg on teha paus ja vaadata midagi muud ja kaugemat, kui ekraani. Optikute sõnul aitab see “20-20-20 reegel” ära hoida silmade väsimist.

 

E-POST

 

Kuigi e-posti ülekoormus oli probleem juba ammu enne pandeemiat, on see nüüd vaieldamatult veelgi suurem stressiallikas. Selle vastu aitab Hey filtrirakenduse screeneri-funktsioon, mis laseb peapostkasti läbi ainult heakskiidu saanud kontaktide kirjad ja küsib iga uue kontaktisoovi puhul, kuhu kausta saata need kirjad edaspidi. Sel rakendusel on ka eraldi postkastid uudiskirjade ja tehingute jaoks, et need ei risustaks peapostkasti. Ka Chrome’i laiendus nimega ZenMail lisab Gmaili Hey võimalusi, et seadistada oma postkast rämpskirjakindlaks. 

 

ZOOM SUMISEMA

 

Google Wi-Fi ja Nesti Wi-Fi ruuterid võimaldavad kasutajatel nüüd Zoomi või Google Meeti koosolekud netiühenduse kiiruse arvestuses tähtsuse järjekorda seada. Kui videokonverentsid on rakenduses Google Home seatud eelistatud tegevuseks, annavad Google’i ruuterid neile rakendustele kogu tööks vajaliku ribalaiuse, olenemata sellest, kas samal ajal on lahti ka Netflix ja Fortnite. 

 

VIRTUAALNE RUUM

 

Esmapilgul võib Microsofti režiim Together tunduda tobe, kuid selgub, et inimeste asetamine virtuaalsesse ruumi on kasulik viis videovestluste väsimuse leevendamiseks. See jätab mulje suhtlemisest samas ruumis. Kusjuures Microsoft lisas selle funktsiooni ka Skype’i. Niisiis ärge imestage, kui digitaalsete koosolekuruumide loomine muutub aastal 2021 tõsiseks teemaks.

 

LAHKUMISNUPP

 

Nagu Anomaly loovdirektor Brian Moore Twitteris teatas, tüdines ta sellest ebamugavast hetkest videokõne lõpus, kus kõik võistlevad nupule “Lahku koosolekult” vajutamisel. Niisiis lõi ta lihtsa lisafunktsiooni, mis  tõstab osalejad peale koosolekut Zoomist või Google Meetist automaatselt välja.